avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Activitate ctln_tns

Activitate ctln_tns

Răspuns la discuția angajare ca pensionar
ms de rasp dar as vreau sa stiu dc un contract de colaborare cu 2 ore pe zi ar mai trebui platite taxe la stat?nu vreau sa figurez ca lucrez nicaieri.Prin acest contract de colaborare figurez undeva?
Sunt pensionar gr 3 si as dori sa fac un contact de colaborare cu o firma.Vreau sa stiu dc imi dauneaza la pensie sau ceva de genul acesta!Ms frumos.
Răspuns la discuția Vreau sa deschid o societate
si ce imi recomandati sa deschid dc nu SRL?
Răspuns la discuția Vreau sa deschid o societate
si banii astia trebuie inapoiati?sau ce se intampla dc imi da stau banii acestia ce conditii imi va pune?
Sunt persoana fizica am 26 de ani si as vrea sa imi deschid o societate de tip SRL sau ce imi recomandati dumneavoastra ca e mai bine sa imi fac cu activitate de tip bar.As vrea sa stiu dc am ceva facilitati de la stat(scutiri de taxe sau impozite).Ms frumos
Pensia de invaliditate se pune ca vechime in munca?
Discuție pensie handicap

Sunt pensionar de handicap gr 2 si in februarie treb sa ma prezint la comisie,as vrea sa stiu dc imi mai prelungeste pensionarea sau nu?Diagnosticul xlinic este pseudartroza infecata 1/3 tibie dreapta operata cu defect osos peroneu drept,dureri moderate ale gambei si gleznei drepte,limitarea miscarilor,cicatrici postoperatorii multiple pe gamba dreaptascurtare gamba dreapta cu 3 cm,mers dificil schiopatat
Va rog frimos poate cineva sa imi raspunda la acest caz????

Răspuns la discuția Accident Rutier
cat a hotarat ata trebuie sa ia fiecare parte de la asigurator inteleg?
Răspuns la discuția Accident Rutier
ms frumos
Răspuns la discuția Accident Rutier
deci pana la urma tot asiguratorul plateste toate despagubirile!