Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie handicap

Sunt pensionar de handicap gr 2 si in februarie treb sa ma prezint la comisie,as vrea sa stiu dc imi mai prelungeste pensionarea sau nu?Diagnosticul xlinic este pseudartroza infecata 1/3 tibie dreapta operata cu defect osos peroneu drept,dureri moderate ale gambei si gleznei drepte,limitarea miscarilor,cicatrici postoperatorii multiple pe gamba dreaptascurtare gamba dreapta cu 3 cm,mers dificil schiopatat
Va rog frimos poate cineva sa imi raspunda la acest caz????

Orice raspuns primit aici, poate fi infirmat de comisia in fata careia va veti prezenta.(nu va doresc sa se intample acest lucru).O mare influenta va avea presiunea la care este supusa comisia, care a primit dispozitii taioase privind reducerea drastica a indemnizatiilor/pensiilor persoanelor inregistrate cu andicap, reduceri care pot merge in mod aberant pana la anulare.#-o
Nu intrati in panica, dar e bine sa luati legatura cu cei pe care ii cunoasteti deja.Accesul la noile conditii de acordare este strict restrictionat si securizat prin codare.Astfel bolile si handicapurile nu pot fi recunoscute decat prin codul aflat numai in mana comisiilor.