avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate laura_75

Activitate laura_75

Răspuns la discuția VA ROG URGENT-!!!!!!!!!!!!
va multumesc pentru sfaturi
cred ca am gresit si am postat mesajul in alta parte .buna ziua am si eu o problema .am avut 2 credite la bcr care acum au fost vandute la o firma de recuperare mentionez ca data terminarii lor este 2015
de la firma respectiva am primit o instiintare ca trebuie sa achit tot creditul
aceste credite sunt de nevoi personale si in contract scrie ca am garantat creditul cu veniturile realizate daca nu reusesc sa fac o intelegere cu firma de recuperare ptr. a da banii in rate la ce se poate ajunge?
va multumesc
Răspuns la discuția Asigurari - URGENT !!!
buna ziua.am si eu o rugaminte daca poate cineva sa-mi dea niste informatii.am 2 credite la bcr iar din motive financiare am ramas in urma cu cateva rate.banca a vandut creditele la o firma recuperatoare iar aceasta mi-a trimis de plata toata suma care mai este desi creditele expira in 20015.aceste credite sunt de nevoi personale iar in contract la garantarea creditului scrie c a am garantat cu veniturile realizate.daca nu reusesc sa fac o intelegere cu firma de recuperare la ce se poate ajunge?va multumesc si va rog daca se poate raspuns cat mai repede
Răspuns la discuția recuperare creante
anonim10 a scris:

Va multumesc mult pentru lamuriri.Voi lua legatura cu ei luni,e singura solutie sa mai cer amanare,sper ca vor accepta sa platesc sume mai mici pe luna decat imi cer ei si ca nu se va ajunge la instanta.
Referitor la proprire...nu mai am alte plati de efectuat sau alte propriri...eu sper doar sa nu cumva sa se opreasca mai mult de 1/3 din salariu.
Va multumesc inca o data.