avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Activitate deucu consulting

Activitate deucu consulting

speta e urmatoarea x lucreaya la o firma transport persoane,este incadrat in munca cu un salariu minim pe economie ,8 ore-zi 40 ore pe saptamana,in realitate x lucreaza 14 ore o zi si 16 urmatoarea zi 4 zile pe saptamana si un weekwnd pe luna.in pregatirea unei actiuni dr muncii ce remuneratie ar trebui sa aiba x?
multumesc
Răspuns la discuția recuperare creanta
puteti face aceasta specificatie la introducerea actiunii si sa cereti si aplicarea art care prevede asa ceva ,insa sa aveti grija ca partea debitata sa nu se intoarca impotriva dvs pentru incheierea unui contract abuziv ,ei au calitatea de a reprezenta si raspunde pentru societate,nu cred ca in acest fel vor raspunde pentru neplata debitului.
Răspuns la discuția Programul Rabla
din cate stim nr max este de 22 insa pentru schimbarea parcului de masini,oricum procedura pentru sc in situatia achizitionarii unui autoturism prin predarea voucerului este putin mai complicare deoarece va este necesara autorizare,dupa ce o sa depuneti dosarul cu acele voucere.
complicat dar nu imposibil
Răspuns la discuția infrctiunea continua?
da cunosc dosarul am mentionat ca este al unui bun prieten ,dar mai doream o parere si cerd ca mi+a fost de ajutor,faptele sunt concurente ,asadar cred ca acum m+am lamurit
multumesc inca o data pt raspunsurile primite
pe langa toate acestea cei de la [firma de recuperare] mai trebuiesc sa va faca ei o cerere pe langa cea de executare silita de validare a popririi si asa cum yice colegul de mai inainte aveti la indemana contestatia la executare ,pt a prelungi termenul ,insa in privinta reesalonarii nu cred din experienta cu [firma de recuperare] sa aveti cu cine va intelege.........
oricum va urez succes
daca dvs impreuna cu tatal dvs folositi electrocasnicele mamei dvs nu trebuie neaparat deschisa succesiunea,atata timp cat aveti ceva de la mama dvs pe care vi le-ati atribuit ,se considera ca ati acceptat mostenirea tacit,lucru cred evident ...........asadar daca nu a fost asigurat creditul in caz de deces si dvs si tatal dvs raspundeti pentru plata acestuia in cota succesorala stabilita de lege
Răspuns la discuția divort- emigrare
scuze deci divortati in romania pt ca aici v/ati
casatorit si tot aici veti cere anularea casatoriei ,si daca va puteti intelege la un divort de comun acord e cel mai bine ,specificati ca este ex: nepotrivirea de caracter
Răspuns la discuția divort- emigrare
daca divortati pe cale amiabila locul depunerii cererii de divort este locul incheierii casatoriei,la asta nu a/ti facut specificatie.
de obicei organul de politie va ridica permisul in momentul producerii accidentului rutier soldat cu victime si veti circula pe baza dovezii data de parchetul de pe langa judecatoria unde s/a produs accidentul.pana in momentul in care veti primi
rechizitoriul procurorului de caz
Răspuns la discuția infrctiunea continua?
multumesc pt raspuns deci nu se pune problema de existenta unei inf continuate ci de un concurs?si apoi fapta de fals sub semnatura privata din cate stiu eu se prescrie raspunderea penala dupa trecerea timpului prevazut ca max pedepsei dublat,fapta fiind facutain 2005 nu se prescrie in 2010?
multumesc