avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate iogi

Activitate iogi

Buna ziua,

Sunt pensionara la limita de varsta , incepand cu data de 01.03.2013 si am lucrat ca si inspector in Ministerul de Finante . Cat timp am fost incadrata in munca am beneficiat de sporuri si de al 13 -lea salariu asupra carora au fost aplicate contributiile aferente .
Acum la pensie nu au fost luate in calcul cele mentionate mai sus si as vrea sa stiu daca exista o cale legala pentru a-mi recupera drepturile .
Răspuns la discuția contract Carion
nimeni nu imi poate da o solutie ?

multumesc.
Buna seara !

Am un contract pe imobiliare incheiat cu Carion din care am platit 33 rate , la care nu mai pot plati si doresc rezilierea contractului si recuperarea banilor platiti de mine pana in momentul de fata .
Daca cineva a fost in aceeasi situatie si daca a fost gasita o solutie .
Buna ziua .
Am solicitat la Primaria de domiciliu o adeverinta ca nu am datorii la ei privind proiectul ''Casa Verde'' si nedumerirea mea este ca imi zice ca nu imi poate da ca nu am platit impozitul pe anul in curs .
Intrebarea me este cum se impart semestrele de plata si daca este considerata datorie atat timp cat eu consider ca anul nu sa incheiat sau ei vor sa colecteze taxele si impozitele .

multumesc.
Buna ziua .


Si eu sunt in aceasi situatie ca si domnul care a postat . La fel 3 ani nu am depus la recom bilantul si societatea a fost radiata incepand cu data de 10.08.2009 , dar nu am primit inca hotararea judecatoreasca dacat dupa 10 zile in scris la sediul firmei .Mentionez ca a amvut si regim derogator de la fisc de 3 anii . Intrebarea mea este daca eu mai platesc imp. forfetar . pt cele 3 luni mai -iulie 2009 .