Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat nou

In cazul in care vreau sa angajez o pers ca si vanzator dar deocamdata nu are decat liceul nu are diploma care tre sa o aibe vanzatorii.........pot sa ii dau 440 sau tre sa adaug si coeficientul de 1,2%

Astep pareri
Poti sa-i dai cat vrei, dar nu mai putin decat minim pe economii. Scolarizarea de specializare o face in parcurs.
Depinde de ce scrie in fisa postului, ca cerinte, la studii ;)
pt vanzator sunt necesare studii medii