Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... tva accize
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

tva accize

accizele sunt purtatoare de tva sau nu?
in momentul cand societatea de leasing refactureaza catre cumparatorul final accizele platite le factureaza cu tva sau fara?
adriana1964 a scris:

accizele sunt purtatoare de tva sau nu?
in momentul cand societatea de leasing refactureaza catre cumparatorul final accizele platite le factureaza cu tva sau fara?

Asa este tehnica de calcul, tva-ul se calculeaza dupa aplicarea accizelor asupra bunurilor.