Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita credit nevoi personale

In ce consta executarea silita a unui credit de nevoi personale?
executarea silita vizeaza datoria scadenta in sine, iar obiectul material al executarii silite il poate constitui orice bun din patrimoniul dvs si care ar putea duce la indestularea creditorului
In conditiile in care am apartamentul ipotecat la alta banca , ce ar mai putea lua?
Nu are a face ca-l aveti ipotecat la alta banca, vor executa acel imobil, iar suma provenita din executare va fi distrubuita astfel:
1. cheltuielile cu executarea
2. banca ce a instituit ipoteca se va indestula dupa executor
3. si ce ramane revine bancii care a pornit executarea silita
si atunci care este solutia?sa ramanem pe drumuri?
solutia e sa platiti creditul. in caz de executare silita, daca suma nu e mare, poate pun poprire pe salariu (,daca aveti) si nu va executa casa, oricum aceasta casa nu acopera poate nici ipoteca