avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ce amenzi risca o firma care vinde la negru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ce amenzi risca o firma care vinde la negru

Buna !Am lucrat la o firma de calculatoare unde am observat ca se vand piese la negru,fara garantie chiar in magazin.Mai mult se cumparau laptopuri de la persoane fizice si revindeau ca piese la pret triplu.Unde pot sesiza frauda,fara sa -mi risc propria piele?
:sorry:
Cel mai recent răspuns: ContSters47798 , utilizator 21:29, 29 Aprilie 2010
la garda financiara
dar cum dovedesti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Munca la negru mari82 mari82 Buna ziua, unde pot face o sesizare unor persoane fizice care lucreaza in constructii ( finisaje, interioare, exterioare, etc) de mai mult timp fara sa aiba ... (vezi toată discuția)
Problema cu un service auto lauricafl lauricafl Buna ziua! Am dus masina la reparat la o persoana (nu e neaparat service - ci repara el acasa). A zis ca poate sa imi faca el rost de piese mai ieftinc a le ... (vezi toată discuția)
Pot avea probleme pentru comert sau service la negru cu electronice? descartees20 descartees20 Pe scurt,am o perioada de 1 an de zile de cand vand la negru electronice,calculatoare,monitoare,piese si din cand in cand mai si repar sau instalez windows pe ... (vezi toată discuția)