Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inregistrare punct de lucru ambulant
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inregistrare punct de lucru ambulant

buna ziua,
doresc sa deschid un punct de ambulant in alt oras...ce acte trebuie sa duc la registrul comertului?
Contract de inchiriere sau comodat. Dar, daca este ambulant nu aveti asa ceva. Reveniti cu explicatii.
activitatea principala este 5629 "Alte servicii de alimentatie" insa vreau sa deschid un stand ambulant la Constanta cu codul caen 4799 "Comert cu amanuntul in afara magazinelor,standurilor,chioscurilor si pietelor" , cod caen pe care il am in actul constitutiv.
La ORC veti completa si Declaratia model III -rubrica Activitati desfasurate in afara sediului social/profesional si a sediilor secundare (punctelor de lucru).
Cu certificatul constattor eliberat, va prezentati la Primaria localitatii in raza careia veti desfasura activitatea in vederea obtinerii Autorizatiei de functionare si a Fisei de valabilitate.
in afara acestei declaratii ce alte acte imi trebuie? decizia asociatului? si cererea?