Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inscriere la masa credala de 2 ori?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inscriere la masa credala de 2 ori?

Am fost notificat de catre administratorul judiciar ca s-a dispus deschiderea procedurii insolventei unei societati debitoare. m-am inscris la masa credala cu taxele si documentele aferente. peste 2 luni primesc iar notificare de la administratorul judiciar prin care mi se comunica deschiderea procedurii falimentului aceluiasi debitor si necesitatea inscrierii iarasi la masa credala.
trebuie sa ma inscriu de 2 ori la masa credala??
Va multumesc anticipat
Buna seara.
Cred ca este vorba de o firma care a fost trecuta de la dizolvarea prin Legea 31/1990, la insolventa prin Legea 85/2006,de aceea au fost doua notificari.
bote marius a scris:

Buna seara.
Cred ca este vorba de o firma care a fost trecuta de la dizolvarea prin Legea 31/1990, la insolventa prin Legea 85/2006,de aceea au fost doua notificari.

De ce nu citesti cu atentie intrebarea colega!!
trebuie sa ma inscriu de 2 ori la masa credala??

Si dvs de ce nu cititi cu atentie notificarile lichidatorului !!
1 v-a notificat sa va inscrieti cu creantele pe care le aveti pana la data deschiderii procedurii generale de insolventa
2 v-a notificat sa va inscrieti cu eventualele creantele nascute intre data deschiderii procedurii generale de insolventa si data intrarii in faliment