Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract salubrizare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract salubrizare

buna ziua.

a venit o doamna la noi la usa sa ne dea amenda ca nu avem contract de salubrizare si eu nu stiu de unde sa o iau. este obligatoriu ? eu stau cu chirie si proprietarul deja plateste sa vina sa se ia gunoiul in fiecare luni. nu are treaba cu asta ? contractul de salubrizare cu cine se face ? chiar este nevoie sa il fac ?

va multumesc anticipat.
miruna
contractul proprietarului e de ajuns....sa iti dea o copie ca sa o poti arata.....
~ Conținut șters la cerere ~
doamna imi zice ca firma care sta in chirie trebuie sa aiba contract si insista sa ne dea amenda. exista ceva in legislatie sa-i arat ? am cautat dar nu gasesc :(
proprietarul insa are deja contract cu rebu. si aici functioneaza asa ca 3 firme. asta inseaman ca fiecare firma trebuie sa incheie cite un contract cu rebu pentru aceeasi locatie ? nu exista atit de mult gunoi cit se va plati... :(
~ Conținut șters la cerere ~