Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mutarea locului de munca in alta localiatate.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mutarea locului de munca in alta localiatate.

Buna ziua, am fost anuntati astazi de catre patron ca incepand de la 1 iulie 2010; data la care expira contractul de inchiriere a actualului punct de lucru (depozit) firma va muta activitatea desfasurata in cadrul depozitului din Cluj-Napoca in localiatatea Reghin; localitate aflata la mai bine de 120 km distanta. De asemenea patronul a mentionat ca doreste sa pastreze echipa actuala. Intrebarea mea este : Cum as putea sa fiu disponibilizat de firma (exclus demisia) tinind cont ca nu sunt de acord cu noua locatie a locului de munca.
nu semnati actul ditional in care se prevede schimbarea locatiei ... va trebui sa va desfaca cim pana la urma cf art 65 alin1 -sa beneficiati de somaj si celelalte drepturi - daca nu poate sa va ofere alt loc de munca in orasul dvs