Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datoriii la o firma de distributie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datoriii la o firma de distributie

acum un an si jumatate miam dat demisia de la o firma de distributye,iar acum ma tot suna responsabilul cu juridicul ca ar fi ramas niste facturi fara stampila neachitate de clienti si nu styu ce as putea sa fac ca nu dispun de baniii care sustine ca ar fi ramas de achitat de catre clienti ma putety ajuta cu vreun sfat ???????????
Juridicul de la firma unde ati lucrat sa-i actioneze in judecata ca sa-si recupereze banii.
Costel DRAGOMIR, Avocat
La momentul incetarii raportului de munca ,au fost constate debite in sarcina dvs?
In situatia in care ,serviciul mentionat apreciaza existenta de facturi neachitate de clienti,beneficiaza de posibilitatea recuperarii prin procedura executarii acestora