Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale consiliere management
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

consiliere management

Un administrator persoana juridica al unei societati pe actiuni, poate efectua pentru acea societate , in afara mandatului sau de administrator si prestari - servicii de consultanta manageriala (de exemplu, in ceea ce priveste fuziuni, preluari, divizari, recuperari creante)?
Persoana juridica este societatea pe actiuni. Administratorul este si actionar? Ce obiect de activitate are acest S.A.?