Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediu de odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediu de odihna

Daca o persoana este in concediu de odihna (cuvenit pe anul 2010 conform contractului) si care nu si-l efectueaza tot deoarece si-a dat demisia, se compenseaza in bani zilele neefectuate (pana la 21 zile)? Sau se calculeaza concediul numai pentru perioada lucrata pe anul 2010?
Se compenseaza in bani concediul de odihna, proportional cu activitatea prestata.
@cactusul : ati deschis acelasi subiect in 3 sectiuni ; din sectiunea contabilitate - am sters subiectul ; aici il voi inchide ---
Va rog respectati regulamentul de postare si nu deschideti acelasi subiect in mai multe topicuri
Multumesc