Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Daca o persoana este in concediu de odihna (cuvenit pe anul 2010 conform contractului) si care nu si-l efectueaza tot deoarece si-a dat demisia, se compenseaza in bani zilele neefectuate (pana la 21 zile)? Sau se calculeaza concediul numai pentru perioada lucrata pe anul 2010?
Se compenseaza zilele de co calculeate doar pentru perioada lucrata pana la incetarea contractului.
Multumesc pentru raspuns.