avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Daca o persoana este in concediu de odihna (cuvenit pe anul 2010 conform contractului) si care nu si-l efectueaza tot deoarece si-a dat demisia, se compenseaza in bani zilele neefectuate (pana la 21 zile)? Sau se calculeaza concediul numai pentru perioada lucrata pe anul 2010?
Cel mai recent răspuns: cactusul , utilizator 09:38, 16 Iunie 2010
Se compenseaza zilele de co calculeate doar pentru perioada lucrata pana la incetarea contractului.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna cactusul cactusul Daca o persoana este in concediu de odihna (cuvenit pe anul 2010 conform contractului) si care nu si-l efectueaza tot deoarece si-a dat demisia, se compenseaza ... (vezi toată discuția)
Zile de concediu neefectuate, neplatite iahim87 iahim87 Buna ziua, In data de 21 aprilie, am plecat de la fostul loc de munca, mi-am dat demisia. Concediul aferent anului 2010 l-am efectuat complet, dar de la 1 ... (vezi toată discuția)
Plata concediilor mike14m mike14m Buna ziua, In luna a 7-a mi-am schimbat locul de munca. La vechiul loc de munca nu am luat nicio zi de concediu. Cand m-am mutat la noua firma, nu am ... (vezi toată discuția)