avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 323 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită probleme banca
Discuție deschisă în Executare silită

probleme banca

astazi mau sunat de la o unitate non bancara ca am o rata la ei si mau sunat sa platesc suma de 430 pana la data de 21 luna aceasta daca nu o sa faca tot posibilul sa ajunga la executorul judecatoresc si leam explicat ca nu mai am loc de munca ce pot face daca executorul vine la usa ce pot face eu nu detin nimic din casa doar un simplu telefon mobil si stau la parinti ce pot face pot ajunge la o intelegere cu executorul? va rog ajutatima
Cel mai recent răspuns: yozdutzu , utilizator 13:32, 16 Iunie 2010
pentru a evita executarea silita ar fi normal sa achitati acea suma de bani. mai devreme sau mai tirziu inevitabilul se poate produce...
-daca nu aveti bunuri imobile sau mobile pe numele dv ,nu au ce sa execute
-de regula se inchide dosarul de ex silita cu mentiunea debitor insolvabil;
- pot in schimb sa astepte 3 ani de la data la care s-a inceput ex silita ,sa vadadaca va cumparati vreun bun sau daca va angajati, fie pt a vinde bunul cumparat ,fie pt a va infiinta poprire pe venituri
Buna ziua ! Cu executorul nu veti putea ajunge la vreo intelegere , pt ca acesta va indeplini procedurile legale de executare . Eventual puteti lua legatura cu societatea unde aveti debitul pt o reesalonare a datoriei existente avand in vedere situatia speciala in care va aflati .
dar problema este ca eu nu lucrez deloc si trebuie sa astept sa primesc bani de la un prieten si intrebarea mare este daca eu stau la parinti si nu am nici un bun ami poate lua ceva eu am doar un telefon atat
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credite nevoi personale mrs templar mrs templar buna ziua ,am luat si eu 2 credite de nevoi personale in euro de al 2 banci ,bani pe care iaminvestit in ceva insa nu me numele meu ci al sotzului,din noiebrie ... (vezi toată discuția)
Restante credit iulya15 iulya15 buna seara,in anu 2008 am facut 2 credite de nevoi personale la 2 bannci,unu de 500 euro ,iar altul de 700 euro,la care nu am platit ratele decat vreo 6 ... (vezi toată discuția)
Rate restante la banca Florentina Ilie Florentina Ilie Buna ziua!Eu am facut in anul 2009 un imprumut de 9600 lei, intre timp am cumparat o masina si din pacate am trecut-o pe numele meu. De curand am ramas fara ... (vezi toată discuția)