Forum Discuţii juridice Executare silită probleme banca
Discuție deschisă în Executare silită

probleme banca

astazi mau sunat de la o unitate non bancara ca am o rata la ei si mau sunat sa platesc suma de 430 pana la data de 21 luna aceasta daca nu o sa faca tot posibilul sa ajunga la executorul judecatoresc si leam explicat ca nu mai am loc de munca ce pot face daca executorul vine la usa ce pot face eu nu detin nimic din casa doar un simplu telefon mobil si stau la parinti ce pot face pot ajunge la o intelegere cu executorul? va rog ajutatima
pentru a evita executarea silita ar fi normal sa achitati acea suma de bani. mai devreme sau mai tirziu inevitabilul se poate produce...
-daca nu aveti bunuri imobile sau mobile pe numele dv ,nu au ce sa execute
-de regula se inchide dosarul de ex silita cu mentiunea debitor insolvabil;
- pot in schimb sa astepte 3 ani de la data la care s-a inceput ex silita ,sa vadadaca va cumparati vreun bun sau daca va angajati, fie pt a vinde bunul cumparat ,fie pt a va infiinta poprire pe venituri
Buna ziua ! Cu executorul nu veti putea ajunge la vreo intelegere , pt ca acesta va indeplini procedurile legale de executare . Eventual puteti lua legatura cu societatea unde aveti debitul pt o reesalonare a datoriei existente avand in vedere situatia speciala in care va aflati .
dar problema este ca eu nu lucrez deloc si trebuie sa astept sa primesc bani de la un prieten si intrebarea mare este daca eu stau la parinti si nu am nici un bun ami poate lua ceva eu am doar un telefon atat
~ Conținut șters la cerere ~