avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Am56ani si6luni o vechime in munca 32ani as fii oare mai avantajata in acest moment sa ma pensionez anticipat?Sau noua lege e mai avantajoasa pt mine?Se mai primesc oare cereri?
Cel mai recent răspuns: silvia0152 , utilizator 07:13, 19 Iunie 2010
Va rugam sa ne comunicati data nasterii.
Din cele postate de dumneavoastra, la o prima privire rezulta ca indepliniti deja conditiile pentru a beneficia de pensie pentru limita de varsta.

Nu vreau sa ma pronunt fara date certe.
Nascuta01februarie1954.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata assa assa Sunt nascut in 1951 si indeplinesc conditia solicitata privind perioada completa de contributie la fondul de pensii. Am 31 da ani de activitate in campul ... (vezi toată discuția)
Important!!!bună ziua. sunt născută la 07.04.1961.am stagiu de cotizare ... Aero1961 Aero1961 Bună ziua. Sunt născută la 07.04.1961.Am stagiu de cotizare realizat de 20ani si 24 zile la care am depus actele cu anii lucrați în grupa 2 si a rezultat ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas pedrosul pedrosul Am 56 de ani, mama a 5 copii si sotul decedat la varsta de 51 de ani. La data decesului sotul nu beneficia de pensie.As vrea sa aflu daca pot beneficia de ... (vezi toată discuția)