Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... restante la credite din motive obiective
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

restante la credite din motive obiective

O firma cu datorii la banca ,datorii pe care nu le mai poate plati din motive obiective,poate vinde un teren din patrimoniul (terenul nu constituie garantie pt imprumut)sau ,fara a putea fi acuzata in instanta de instrainare cu rea credinta,pentru a evita executarea?
daca esti deja executat silit ,degeaba vinzi pt ca iti poate anula contractul de vanzare -cumparare
Depinde care este pretul.
De principiu, buna credinta se prezuma.
Daca se achita si din datoria la banca nu vad probleme deosebite.

avocat Claudiu Lascoschi