Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract Colectiv de Munca pe ramura aplicabil la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract Colectiv de Munca pe ramura aplicabil la concediere

Va rog sa ma luminati in urmatoarea speta: in firma unde lucrez urmeaza concedieri masive :(( . Probabil va trebui sa ne cerem drepturile in instanta. Firma are obiectul de activitate principal CAEN din ramura agricultura si industrie alimentara ( 10 ), dar activitatea prestata real si raportata in bilanturi este din ramura comert ( 46 ). Angajatii la ce CCM ramura se pot raporta pentru stabilirea drepturilor?
Multumesc mult
La CCM la nivel de ramura comert ....
Eu stiam ca se face raportarea conform codului CAEN al activitatii principale declarate de angajator.
Sper sa nu gresesc.
rosu gheorghe, utilizator
Asa consideram si eu ...dar activitatea principala raportata in bilant este de comert si nu de agricultura.
Auch! Totusi sper ca dreptatea sa fie de parte D-lui Rosu. Scorul la compensatorii este de 5-2 in favoarea agriculturii!!! Ce neam suntem si noi, glumim si cu burta goala #-o.
Pe ce te bazezi @freeelis, ca sa pun raul in fata?
lucian1993 a scris:

Auch! Totusi sper ca dreptatea sa fie de parte D-lui Rosu. Scorul la compensatorii este de 5-2 in favoarea agriculturii!!! Ce neam suntem si noi, glumim si cu burta goala #-o.
Pe ce te bazezi @freeelis, ca sa pun raul in fata?

argumentul l-am expus mai sus .. ... activitatea declarata in bilant este de comert si nu de agricultura ... este doar o parere .