avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru inactiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru inactiv

bunza seara

Daca am facut un punct de lucru si apoi am reziliat contractul de inchiriere trebuie sa declar undeva ca nu mai exista acest punct de lucru deschis?Si daca trebuie sa declar imi puteti spune unde si ce acte imi trebuiesc ?
Cel mai recent răspuns: anairam_unid , utilizator 21:41, 16 August 2010
La registrul comertului radiati punctul de lucru.Daca a fost declarat si la finante face demersuri si acolo.
si cum anume se radiaza?Ce acte trebuiesc depuse?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare punct de lucru otto2007 otto2007 Buna ziua Am o intreprindere familiala infiintata in 2008. In decembrie 2011 am facut un contract de inchiriere cu o persoana juridica pt un spatiu in care ... (vezi toată discuția)
Act aditional si/sau act constitutiv actualizat? birsanclaudia birsanclaudia Buna!In cazul deschiderii unui punct de lucru pentru o societate infiintata in anul 2009 trebuie doar act aditional/hotarare aga sau este obligatoriu si ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate dadaya dadaya Buna. Am si eu o mare rugaminte. Cine ma poate indruma si pe mine in urmatoarele probleme? Daca o societate care a avut activitate si implicit angajati, dupa ... (vezi toată discuția)