Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CONCEDII MEDICALE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CONCEDII MEDICALE

Am un salariat angajat cu 03.08 pe 09.08 are concediu medical cod 06, ianinte de a se angaja aici a avut somaj, ce ii consider eu ca si baza de calcul pe ultimele 6 luni?:(
veniturile pe ultimile 6 luni ( somaj si salar)
Nu am venituri din ultimele 6 luni pentru ca el a fost in somaj.
1. Colegul meu v-a spus ca intra in venituri si indemnizatia de somaj.
2. Va aduce de la Agentia de Somaj o adeverinta cu indemnizatia pe lunile necesare.
Multumesc!
nu, se calculeaza la salariul minim pe economie( luati in calcul veniturile brute realizate in ultimele 6 luni la valoarea de 600 lei)