Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... informare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

informare

Am un apartament proprietatate personala cumparat cand eram studenta. Parintii mei mi-au donat bani avand titlul de procuratori de bani. Apartamentul este pe numele meu si nu exista nici un act aditional ca le voi returna vreodata banii. INTREBARE CINE ESTE PROPROPRIETARUL APARTAMENTULUI DEOARECE PARINTII SPUN CA AM DOAR DREPT DE FOLOSINTA ?
proprietarul sunteti dv
Parintii nu au niciun drept asupra imobilului, d-voastra aveti atat nuda proprietate cat si folosinta.
avocat Cristina Popescu
daca nu exista o clauza in contract prin care sa fie si parintii coproprietari atunci doar dvs sunteti proprietara casei.