avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... raspuns contencios administrativ
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

raspuns contencios administrativ

vreau sa dau primaria in contencios in ce priveste un concurs pe care l-am dat cu privire la disponibilizari.In cat timp imi vor da raspuns cei de la contencios?
Cel mai recent răspuns: mihaicalinescu2005 , utilizator 23:02, 8 Septembrie 2010
depinde de ce termene se dau la respectiva instanta..
io zic s-o luati cu inceputul...e mai simplu, si revine mai eftin.
1. studiati cu atentie legea nr.554/2004
2. stabiliti de anume doriti sa reclamati
3. formulati plangere prealabila catre autoritatea publica
4. in functie de raspunsul primit, formulati actiune la instanta de contencios administrativ.
succes. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu pot construi pe terenul meu? bengulescubogdan bengulescubogdan buna ziua azi am fost sa ridic certificatul de urbanism de la primaria sec 1 si au zis ca nu pot construi nimic pe acest teren deoarece este zona verde. cum ... (vezi toată discuția)
Actiune in contencios administrativ ROMANFLORIN ROMANFLORIN Inainte de a ataca in instanta un act adm se face plangere prealabila la emitent in termen de 30 de zile de la comunicare. Cand incepe, insa, sa curga termenul ... (vezi toată discuția)
Am facut adresa catre primarie. care sunt pasii pentru a o da in judecata? ARES99 ARES99 Se implinesc 30 de zile de cand am depus o adresa la Primaria de Sector, in atentia Dlui Primar, aducandu-i la cunostinta o neregula facuta de o angajata a ... (vezi toată discuția)