Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... raspuns contencios administrativ
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

raspuns contencios administrativ

vreau sa dau primaria in contencios in ce priveste un concurs pe care l-am dat cu privire la disponibilizari.In cat timp imi vor da raspuns cei de la contencios?
depinde de ce termene se dau la respectiva instanta..
io zic s-o luati cu inceputul...e mai simplu, si revine mai eftin.
1. studiati cu atentie legea nr.554/2004
2. stabiliti de anume doriti sa reclamati
3. formulati plangere prealabila catre autoritatea publica
4. in functie de raspunsul primit, formulati actiune la instanta de contencios administrativ.
succes. :)