Forum Discuţii juridice Executare silită titlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

titlu executoriu

buna ziua...am avut un credit de nevoi persoanale pe o perdioada de 10ani...dupa 3 ani am ramas restanta iar BCR m-a vandut SC KRUK INTERNATIONAL SRL....acestia m-au dat la camera executorilor judecatoresti....am facut un act de angajament cu judecatoarea...si dupa cate luni am primit somatie ca executorul judecatoresc imi trimite adresa la cartea funciara...as dori sa stiu daca are acest drept dorind sa mentionez ca in momentul acodarii imprumutului nu am girat cu imobilul...multumesc anticipat
Are dreptul,
Nu este obligatoriu sa fi girat cu imobilul,
Potrivit art.371 indice 3 C.proc.civ "Veniturile si bunurile debitorului pot fi supuse executarii silite daca, potrivit legii, sunt urmaribile si numai in masura necesara pentru realizarea drepturilor creditorilor." Iar la art.488 C.P.C se prevede ca "Sunt supuse urmaririi silite imobiliare bunurile imobile"