Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata potrivit legii unitare a pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata potrivit legii unitare a pensiilor

spuneti-mi va rog,potrivit noii legi a pensiilor cei care lucreaza in conditii speciale de munca vor mai putea sa iasa anticipat?multumesc

:(
Sa stiti ca am legea unitara a pensiilor doar de ieri, asa ca n-am apucat sa o citesc pe indelete. Pentru ca ati pus aceasta intrebare, am citit sectiunile care se refera la acordarea pensiei anticipate si a pensiei anticipate partiale.

Nu exista nicio prevedere in sensul ca persoanele care au lucrat in conditii speciale de munca nu pot beneficia de aceste categorii de pensie si nici nu vad de ce ar exista.