Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot parasi tara cu copilul
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot parasi tara cu copilul

sotul meu a intentat divort,avocatul mi-a spus ca daca eu primesc custodia copilului voi putea pleca din tara fara acordul fostului sot.pe baza sentintei definitive si irevocabile conform art 30.pot pleca sau am nevoie de procura.
nu aveti nevoie de procura
Daca o sa vi se incredinteze copilul o sa puteti pleca din tara pe baza pasaportului copilului si a hotararii judecatoresti de incredintare, hotarare care trebuie sa poarte mentiunea definitiva si irevocabila.