Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA emitere de facturi catre societati ne platitoare de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

emitere de facturi catre societati ne platitoare de TVA

Buna ziua,
Am o problema nu stiu cum s-a emit o factura de prestari servicii catre o societate neplatitoare de tva(BNR) cu tva sau fara?
Daca societatea dvs e platitoare de TVA si daca facturati un serviciu care e purtator de TVA , atunci facturati cu TVA (indiferent cui).