Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... mediere in inselaciune
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

mediere in inselaciune

buna ziua !

un proces de inselaciune intre 2 societati comerciale , ptr care fratele (inculpat) imputernicit doar in nume propriu a eliberat un bo la termen unei sc are la baza art 215 si art 290 cp si are pedeapsa la 3 ani executare , procesul a ajuns la curtea de apel

intrebare:

conform micii reforme in justitie acest caz se poate media ? ptr ca firma pagubita isi recupereaza prejudiciul in totalitate..si nu mai are alte pretentii

multumesc
Nu aveti ce sa face-ti prin mediere deocamdata, daca ar fi fost in vigoare noul cod penal da-se putea solutiona prin mediere;
numai latura civila !