Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... prestare activitate in folosul comunitatii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

prestare activitate in folosul comunitatii

cum procedez cu anumite persoane care refuza sa isi indeplineasca sanctiunile prevazute in mandatele de executare a scanctiunilor contraventionale cu obligarea prestarii unei activitati in folosul comunitatii?
Le-am adus la cunostinta mandatele primite de la judecatorie, i-m instiintat atat verbal cat si scris si tot nu s-au prezentat la sediul Primariei pentru a-si executa pedeapsa( prestarea unei activitati in folosul comunitatii). nu stiu cum sa procedez in continuare cu ei.
Formulati sesizare scrisa catre instantele care au emis mandatele cu privire la aceste situatii,iar acestea vor dispune conform legii.