Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA 15/2003
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA 15/2003

LEGEA 15/2003 da dreptul tinerilor intre 18 si 35 de ani sa ceara primariilor de care apartin un teren in vederea construiri unei locuinte etc.eu si sotul meu am avut un apartament pe numele meu(el nu era in contract)pe care l-am vindut.sotul are dreptul acum la acei 500mp prevazuti in acea lege?
~ Conținut șters la cerere ~
apartamentul era al meu inainte de casatorie.
Teoretic, da, atat timp cat n-a avut si nu are pe numele sau o proprietate imobiliara, niciunde. Mai trebuie sa indeplineasca si celelalte criterii.
MERSI MULT!:)
Nu mai multumiti degeaba. Nu are dreptul nici sotul Dvs. e vorba de tinerii casatoriti si nu de tanarul casatorit:((