Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OUG 50 si instanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OUG 50 si instanta

Si tot nu am priceput, de ce nu depun chemarea in judecata multi dintre clienti, intrucat sunteti (avocatii) unanim de acord ca se va judeca dupa legea care este ACUM in vigoare? Nu pricep, sunt multi sado-masochisti? Daca schimba astia OUG?
Deocamdata, este o propunere de modificare a OUG 50/2010. Se pare ca, daca va fi aprobata, atunci, ea va fi mai dezavantajoasa pentru consumator. Fiecare dintre clientii bancilor comerciale, care au contractate credite si care intra sub incidenta prevederilor OUG 50/2010, chiar daca este lezat intr-un interes al sau, prefera pentru moment, expectativa si nu reactioneaza, intr-o maniera ofensiva, probabil, din teama sau poate comoditate......:">.