avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită informare
Discuție deschisă în Executare silită

informare

Am o hotarare judecatoreasca "conflict de munca " pentru neplata drepturilor salariale.Cum pot face angajatorul sa=mi plateasca banii? Pot face prin excuatre silita? Ce taxe trebuie sa platesc executorului?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 01:18, 14 Octombrie 2010
Dupa ramanerea hotararii irevocabila,solicitati instantei investirea acesteia cu formula executorie
In baza titlului executoriu ,contactati executor judecatoresc, care va demara procedura executarii silite
Onorariu aferent executor avansat initial de dvs,urmeaza sa fie recuperat de la debitorul dvs
Ultima modificare: Joi, 14 Octombrie 2010
ynocentta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executarea silita sulta crystyna2000 crystyna2000 caz: in urma partajului fostul sot ramane cu imobilul proprietate comuna, urmand sa imi plateasca o suma de bani. Daca refuza sa o faca, sau tergiveseaza ... (vezi toată discuția)
Procedura executarii... desucheata desucheata Buna seara! Am obtinut o hotarare irevocabila care imi ofera dreptul sa execut un imobil pentru a obtine suma de bani cuvenita, admisa si ... (vezi toată discuția)
Care e procedura necesara in cazul unei cereri de executare silita? agrippinna agrippinna Buna ziua. Am o sentinta investita cu titlu executoriu si vreau sa o duc la un executor in vederea inceperii executarii silite. Am inteles ca trebuie sa fac o ... (vezi toată discuția)