Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv invatamant

as dorii sa intru in posesia contractului colectiv de munca unic la nivelul ramurii invatamant valabil la data de 11.11.2007-data nasterii minorului. CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCÃ UNIC LA NIVEL DE RAMURÃ ÎNVÃŢÃMÂNT- 2007/2008 este inregistrat la 12.11.2007 si pentru actiunea mea cu ajutorul de nastere nu este valabil.
rog raspuns promt se apropie termenul de prescriere.
daca nasterea copilului s-a produs dupa 1 ian 2010,nu cred ca mai aveti sanse sa beneficiati de acest ajutor.prima de nastere era un drept prevazut prin contr col de munca .legea 330/2010 prevede ca orice drept prevazut prin contr col de munca inceteaza.si eu lucrez intr-o inst de invatamant si...de la 1 ian 2010 nu se mai acorda aceasta prima.daca imi lasa ti un email va trimit contr col de munca.
scz..nu orice drept....primele acordate prin contr de munca....
nasterea a avut loc la 11.11.2007 si de aceea nu ma ajuta contractul din 2007
daca copilul s-a nascut la data mentionata aveti dreptul la prima de nastere