Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cu buletinul!
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cu buletinul!

daca m-am mutat si nu mi-am skimbat buletinul si am buletinul pe adresa veche, unde am vandut apartamentul.. si imi cumpar o masina si folosesc buletinul cu adresa veche.. ce se poate intampla? :-/
In principiu nimic, domiciliul nu are legatura cu titlul de proprietate. Problema e doar ca daca primesti vreo comunicare importanta la adresa veche nu poti invoca faptul ca nu ai avut cunostinta despre ea. Cam atat. Desigur, noii proprietari pot cere in instanta anularea domiciliului tau din apartamentul lor.
esti periculos rau ....e cam rau ca ai fakut pe domiciliul vechi ...si da se pot supara actualii proprietarii ....cel mai bine ar fi sa rectifici la firma care tia vandut auto....ca apoi o sa ai probl si cu asigurarea RCA obligatorie si cu CASCO........deci nu mai taragana ! Domiciliul legal sa fie cel din buletin da ? :P vezi ca te verific (glumesc) B-)