Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

buna seara,in anul 2003 a fost ultimul loc de munca cu carte de munca la o firma din jud.Prahova.la incetarea activitatii nu am solicitat nici fisa de lichidare,nici cartea de munca.am sunat la firma si imi spun ca nu apar in baza de date,iar cartea de munca nu este la ei.Unde ma pot adresa pentru recuperarea ei,sau ce pot face ptr ca am nevoie urgent de ea?va multumesc
Contactati ITM-ul, e posibil sa aiba ei carnetul dvs de munca. Sau sa va spuna macar daca este inregistrat la ei vreun contract de munca pe numele dvs. In mod normal dvs trebuia sa aveti deja un exemplar al contractului individual de munca. Succes!
multumesc pentru raspuns.