Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie

''Persoanele neasigurate in sistemul public de pensii vor putea efectua plata contributiei de asigurari sociale in baza unui contract de asigurare, pentru a putea beneficia de pensie, conform unui act normativ publicat in Monitorul Oficial.''asta inseamna ca pot primi indemnizatia pt cresterea copilului?
daca veti semna un astfel de contract si daca veti vira banii in baza contractului cel putin 12 luni inainte de nastrea copilului.Dar actul de care vorbiti nu cred ca a intrat in vigoare...