Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mica reforma
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mica reforma

as dori sa stiu si eu daca MICA REFORMA aduce ceva beneficii persoanelor aflate deja in privare de libertate,pot beneficia de reducere a pedepsei???
este vorba de o condamnare de 1 an

multumesc
Legea privind unele masuri pentru accelerarea solutionarii proceselor(mica reforma) are ca scop asa dupa cum se poate observa din titulatura doar accelerarea solutionarii proceselor si nu aministia sau gratierea persoanelor condamnate.