Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de paza
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de paza

prin hotararea consiliului local suntem obligati la plata taxei de paza( taxa pe care o platim inutil dupa parearea unora) care sunt atributiile paznicului ce este obligat sa asigure paza in comuna.tocmai au fost sparte cateva locuinte in comuna iar paznicul este absolvit de orice vina. in consecinta , de ce mai platim aceasta taxa de paza?
Fiind vorba despre o hotarare de consiliu local doar cei care au emis-o va pot ajuta. In mod normal trebuie sa existe afisata undeva la institutia respectiva aceasta hotarare. Faceti adresa in scris si depuneti la registratura, sunt obligati ca in termen de 30 de zile sa va dea un raspuns.