Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatia de maternitate, am o nelamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatia de maternitate, am o nelamurire

Buna ziua am si eu o nelamurire in legatura cu pachetele propuse de Guvern in ceea ce priveste indemnizatia de maternitate. La ora actuala eu beneficiez de o indemnizatie de 600 lei de opt luni, daca ma intorc din ianuarie la munca eu beneficiez sau nu de stimulentul de 500 de lei, si daca da pana la 2 ani? Va multumesc,
Din cate am inteles beneficiati de acel stimulent de 500 ron doar daca va intoarceti la munca inainte de implinirea varstei de 1 an a copilului.Sper sa nu gresesc.
Dar si cei care sunt deja in concediu de maternitate, beneficiaza de acel stimulent de 500 de lei, sau doar mamicile care vor naste dupa 1 ianuarie?