Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

daca optez pentrua intra in indemnizatie crestere copil pe o perioada de doi ani,dar dupa o luna sa ma intorc la serviciu ,mai beneficiez de suplimentul de 600 lei pe luna timp de un an si unsprezece luni
Daca optati pentru varinata CCC de 2 ani, pentru a beneficia de stimulentul de insertie in valoare de 500 lei, trebuie sa va intoarceti la serviciu dupa ce copilul implineste varsta de 1 an.
Daca optati pentru varianta CCC de 1 an, pentru a beneficia de stimulentul de insertie in valoare de 500 lei, trebuie sa va intoarceti la serviciu inainte de implinirea varstei de 1 an de catre copil.