Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data intrarii in vigoare a legii privind sistemul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data intrarii in vigoare a legii privind sistemul unitar de pensii publice

Din ce data se aplica noua lege a pensiilor ???
in ce data o fost publicata in monitorul aficial ?
Art. 193. – (1) Prezenta lege intră în vigoare la data de 1 ianuarie 2011, cu excepţia art. 70 alin. (1), art. 132, art. 135 şi art. 194, care intră în vigoare la 3 zile de la data publicării legii în Monitorul Oficial al României, Partea I.
(2) Prevederile alin. (2) – (6) ale art. 102, precum şi cele ale art. 169 alin. (6) şi art. 170 intră în vigoare la data de 1 ianuarie 2012