avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 333 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort,incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort,incredintare minor

as vrea sa stiu cum pot afla o hotarare judecatoreasca..
am fost implicata intr-un proces de divort care sa incheiat pe 06 dec 2010 si a ramas in pronuntare... cum in acest proces se hotaraste soarta fetitei mele..as vrea sa stiu daca mai exista vreo alta cale sa aflu raspunsul?
caci nu mai am rabdare sa astept..simt ca innebunesc..
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 02:18, 22 Decembrie 2010
Verificati pe internet la judecatoria respectiva sau sunati la arhiva judecatoriei.
sunati la judecatorie va spune sentinta, daca este pronuntata, dar trebuie sa stiti nunmarul de dosar
multa bafta
1.Portalul instelor de judecata ,la instanta care v-a judecat
2.Telefon la acea instanta
3.Mergeti la arhiva acelei instante, la condica de pronuntari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde pot consulta hot judec ramasa in pronuntare? boldea_d boldea_d va rog daca imi puteti spune unde as putea sa consult decizia judecatorului ramas in pronuntare? judecatorul a spus ca ramane in pronuntare (judecatorie) si ma ... (vezi toată discuția)
Sentinta in pronuntare....cum aflu cand sa pronuntat? happyface happyface Anul trecut pe la sfarsitul lunii Decembrie am fost la Judecatorie pentru un proces si mi sa spus ca sentinta dosarului ramane in pronuntare. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Ucidere din culpa Fanel40 Fanel40 Sentinta finala intrun proces penal acuzat pentru omor din culpa (cu parte civila) cum se da sentinta pe loc sau se trimite rezultatul acasa? Avocatul din ... (vezi toată discuția)