Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Interdictie de instrainare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Interdictie de instrainare imobil

Buna. Am cumparat un imobil de la consiliul local (primaria) comunei, si la intabulare m-am trezit cu o interdictie de instrainare pe 5 ani. Am cumparat locuinta pe credit de nevoi personale si am achitat integral contravaloarea imobilului, si cand am vrut sa fac refinantare pe credit imobiliar am fost respins din cauza acestei interdictii. Exista vreo solutie ca sa pot anula interdictia de instrainare?
Va multumesc pentru atentia acordata!
Buna ziua !
Avand in vedere ca este vorba de o interdictie prevazuta de lege, nu o puteti inlatura .