Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA colectare sume in contul unei institutii publice
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

colectare sume in contul unei institutii publice

Consiliul local dintr-o resedinta de judet a delegat incasarea unor taxe de salubrizare unei societati comerciale private, inregistrata in scopuri de TVA. Societatea va factura cu TVA catre cei care trebuie sa plateasca taxele?
bubuanca a scris:

Consiliul local dintr-o resedinta de judet a delegat incasarea unor taxe de salubrizare unei societati comerciale private, inregistrata in scopuri de TVA. Societatea va factura cu TVA catre cei care trebuie sa plateasca taxele?

Daca e platitoare de TVA sigur ca DA.:P:((
ContSters42967, utilizator