avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA colectare sume in contul unei institutii publice
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

colectare sume in contul unei institutii publice

Consiliul local dintr-o resedinta de judet a delegat incasarea unor taxe de salubrizare unei societati comerciale private, inregistrata in scopuri de TVA. Societatea va factura cu TVA catre cei care trebuie sa plateasca taxele?
Cel mai recent răspuns: ContSters42967 , utilizator 22:54, 27 Martie 2008
bubuanca a scris:

Consiliul local dintr-o resedinta de judet a delegat incasarea unor taxe de salubrizare unei societati comerciale private, inregistrata in scopuri de TVA. Societatea va factura cu TVA catre cei care trebuie sa plateasca taxele?

Daca e platitoare de TVA sigur ca DA.:P:((
Ultima modificare: Vineri, 28 Martie 2008
ContSters42967, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa habitat eugen2011 eugen2011 Am o casa de vacanta unde platesc factura de lumina odata la 3 luni( asa am facut contractul cu furnizorul de electricitate dupa ce mi-a verificat actele sa ... (vezi toată discuția)
Tva la incasare, colectarea tva pt fact incasate partial sau total cu numerar. Andreia-Nicoleta Andreia-Nicoleta Buna seara, Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu o lamurire in legatura cu urmatoare exeptie: [i]Persoanele impozabile care au obligaţia aplicării ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile uip uip Va rog sa-mi explicati cum este considerata o societate comerciala care a obtinut un proiect prin POS Mediu, axa 1 care are in concesiune de la Consiliul ... (vezi toată discuția)