Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri cec
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri cec

As dori sa stiu daca ma pot adresa instantei, cu sorti de izbanda, in situatia in care la lichidarea unui cec in val. de 5000 lei,cu castiguri in autoturisme,data depunerii 1985, mi se va raspunde de catre CEC , ca valoarea actuala este 0, dupa 26 ani , perioada in care CEC-ul s-a folosit de acesti bani.
Va multumesc
luati in calcul inflatia si o sa va dati seama
Daca eu am pierdut banii de CEC depusi in 1985 si toti cetatenii i-au pierdut datorita inflatiei ,cum sugerati dvs,de ce nu a falimentat CEC-ul precum Bancorexul?