Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ziua unirii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ziua unirii

este oficial liberul din 24 ianuarie? s-a publicat in monitorul oficial?
Numai Senatul a adoptat proiectul de lege privind ca ziua de 24 ianuarie sa fie declarata zi de sarbatoare legala, nelucratoare.
Urmeaza sa se pronunte si Camera Deputatilor.

In speta, 24 ianuarie nu este zi libera, in prezent.

va fi la fel ca pe 1 decembrie unii muncesc altii nu depinde de sef sau patron
Buna seara !
A fost aprobata in Senat .... Senatul nu este cameră decizională în acest caz, astfel că se aşteaptă votul din Camera Deputaţilor care, dacă va fi dat în 2011, va aduce în anul care va urma încă o zi liberă ....