avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Prelungire valabilitate pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Prelungire valabilitate pasaport

Pasaportul pe care il am a expirat de circa 1 sapt,as dori sa îi prelungesc valabilitatea daca mai este posibil si in ce conditii se poate acest lucru ?
Cel mai recent răspuns: Adina-Bianca Popea , Avocat 22:15, 20 Ianuarie 2011
Buna seara
Daca este un pasaport simplu cu valabilitate de un an, cred ca trebuie facut unul nou
din cate stiu pasaportul nu se prelungeste.
Fie va faceti unul temporar( adica pe un an) - dureaza o zi, sau unul electronic - dureaza mai mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor urgent va rog! pasaport expirat in strainatate Baphomedd Baphomedd Sunt in Turcia şi mi-a expirat pasaportul ,vreau sa stiu daca vor fi probleme la plecarea in Romania,pentru ca am de gand sa plec cu el expirat. Macar sa stiu ... (vezi toată discuția)
Pasaport aureliaoraca aureliaoraca buna seara..am si eu o intrebare. pasaportul copilulu meu expira pe 21 iulie, dar eu vreau sa plec cu el pe 28 iunie.intrebarea mea este.pot face cerere de ... (vezi toată discuția)
Pasaport copil sub 2 ani noss noss buna ziua as vrea sa va intreb daca la un copil sub 2 ani ii pot face pasaport la urgenta...multumesc (vezi toată discuția)