Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Prelungire valabilitate pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Prelungire valabilitate pasaport

Pasaportul pe care il am a expirat de circa 1 sapt,as dori sa îi prelungesc valabilitatea daca mai este posibil si in ce conditii se poate acest lucru ?
Buna seara
Daca este un pasaport simplu cu valabilitate de un an, cred ca trebuie facut unul nou
din cate stiu pasaportul nu se prelungeste.
Fie va faceti unul temporar( adica pe un an) - dureaza o zi, sau unul electronic - dureaza mai mult