Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general reparatii spatiu inchiriat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

reparatii spatiu inchiriat

am inchiriat un spatiu de la o pers fizica, care a inregistrat contractul la fisc, chetuielile cu reparatiile de modernizare ale sediului se pot scadea din contabilitate? sune deductibile?
Aceste cheltuieli sunt deductibile ,daca in contract este prevazut ca reparatiile si/sau modernizarea sa revina în sarcina societății .